Szerző: Czakó-Radványi Piroska
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, én évek óta megakadok a Project Life albumok készítésében. Már a 4. albumom maradt félbe (mit félbe, negyedbe!?), pedig minden januárban nagy lelkesedéssel vágok bele, hogy „majd most!” és „pótolom az előző éveket is”… Sajnos azonban valami mindig közbejön és lemaradok ☹
Az új NCsD-s Traveller’s Notebook füzetektől kedvet kaptam, hogy ebben a formátumban örökítsem meg 2018. szeptember történéseit. Időben nem feltétlenül kevesebb, de megvolt az a motivációm, hogy „egyben” (több este alatt) elkészítsem (féltem, hogy különben sosem fejezem be…).
Több mint 50 fotót tartalmaz a füzet: sok montázst készítettem, ezeket 10×10, 15×15, 10×15 vagy 15×21 cm-es méretekben hívattam elő, és vagy egyben vagy felvágva használtam fel őket.
Alapnak az egyik őszi TN-t választottam: az ősz egy második tavasz TN füzetek és főleg az ősz egy második tavasz alkotócsomag, a kavar az avarban tábori alkotócsomag és az ajtók amiken beléptem alkotócsomagokból dolgoztam. Díszítésnek az őszi szöveges matricaív és a rókás matricaív-et valamint Őszi levelek kivágatok és erdő királynője kivágatokat használtam.
A kezdő oldal alapja egy Ali Edwards pecsét és kártya, ezt díszítettem az NCsD termékekkel:
kép 02
A 20×20-as papírkészlet egy cm-vel kisebb, mint a füzet, így egy papírcsíkkal toldottam meg, mely a jobb oldal alján visszaköszön.
kép 04, 05

dav

A TN nagyon sokszínű lehet: készíthetünk benne 2 külön témáról oldalpárt:
kép 06
vagy kihajthatós oldalt, például PL kártya segítségével: Hello zoo Pl kártyacsomag
kép 07-09

dav


vagy nagyfotós oldalt:
kép 10-11

dav

vagy ha sok fotónk van, kis méretben előhívatva egy oldalpárra azok is ráférnek. Én ezeket a fotókat az óvónőktől kaptam, nagyon örülök neki, hogy bepillantást nyerhetünk kislányunk mindennapjaiba – de mivel a Facebookról töltöttem le, a minőségük miatt csak kis méretben előnyös a felhasználásuk. A szokásos szeptember 1-i fotó elmaradt (nem csak azért, mert idén 3-án kezdődött a tanév, hanem mert rohanni kellett a sulis évnyitóra), 2 héttel később pótoltuk. Az ovis képeket ehhez párosítottam, jól passzoltak az Ajtók amiken beléptem alkotócsomagból az „ajtón innen”, „ajtón túl”, „kukucs” matricák 😉
A következő fotókhoz egy régebbi alkotócsomag a divat én vagyok papírkészletét is elővettem a deszkás papírhoz, és Sizzixszel vágtam belőle egy hibiszkuszt és néhány leveles ágat.
kép 13
Nehezen tudtam választani a sok fotó közül, így végül egy 15×15-ös montázson 4 fotót hívattam elő. Ezt középre rendeztem, 2 virágot kivágtam a divat én vagyok alkotócsomag papírkészletéből, matrica az őszi levelekből, komment, és már kész is:
kép 14
Az oldalaknál szokásos papírtépést is kipróbáltam (ilyenkor a következő oldalon takarni kell a műveletet):
kép 15
Az Agatha Christie fesztiválon készült vicces fotóimat sem tudtam kihagyni, sőt, még a fesztivál programfüzetét és beletettem a notebookba – szerencsére pont a füzet közepén jártam:
kép 16-19

dav


A programfüzet miatt bígelt papírcsík adta meg a következő oldal alapját, melyet egy vázlat alapján készítettem:
kép 20
A Traveller’s notebook füzetek jól bírják a sok kommentet:
kép 21
a kevés díszítést:
kép 22-23

dav

a sok kis képet:
kép 24-27

dav

A kivágatok nagyon feldobják az egyszerű oldalakat is:
kép 28-29

dav

Ismét megállapítottam, hogy mennyire széles az NCsD matricák választéka: szinte minden helyzetre van passzoló. A különböző méretű, átlátszó és színes betűmatricák pedig szinte kötelezőek az alkotáshoz. Íme:
kép 30-33

dav

Remélem, kedvet kaptatok az „új fajta” emlékmegőrzéshez. Én biztosan készítek egyet októberről is 😉
Felhasznált termékek:
Az Ősze gy második tavasz TN füzetek
Az ősz egy második tavasz alkotócsomag
Kavar az avarban tábori alkotócsomag
Ajtók amiken beléptem alkotócsomag
A divat én vagyok papírkészlet
Ezt is megértük mondatos matrica