Szerző: Mucsi Bea
Nemrég megosztottam egy scrapbook oldalamról egy képet a facebookon, amihez egy ismerősöm a következő megjegyzést fűzte: "Úgy tetszik, mikor valaki szeret valamit csinálni, és szárnyal! Csak így tovább!" Abszolút fején találta a szöget. Talán még semmit nem élveztem ennyire, mint ezt a hobbit (vagy ez már nem is csak hobbi, hanem életforma?:), ez az, amiben megtaláltam magamat és emiatt arra törekszem, hogy minél jobban csináljam. De talán ezzel ti is így vagytok 😉
Mivel olyan ember vagyok, akinek szüksége van a visszajelzésekre, külön jól estek Edit és mások biztató szavai és hatalmas megtiszteltetés, hogy itt inspirálhatlak titeket! ♥
Scrapbook alkotásaim állandó szereplője a kislányom. A fotó nyaralásunkkor, Szlovéniában, a Júliai Alpokban készült. Egy gyönyörű hegycsúcs meghódítása után beültünk egy kávézóba, ahol Hanna egyből kényelembe helyezte magát (ld. a képen). Persze, hogy egyből kattant a fényképezőgép! A képhez a The Optimist kollekció egy papírját választottam alapul. A papíron uralkodó feketeséget némi alapozófestékkel és struktúrpasztával finomítottam. Erre stencileztem még halvány menta nyilakat vízszintesen és középen egy szalaggal hoztam vissza a fekete színt. A párom ebben az állapotában látta az oldalt, és azt mondta, hogy -idézem- "Ez most nagyon jó lesz! (Ő ilyet soha nem szokott mondani!) Ezt a futurisztikus izét keverd a hagyományosabb virágmotívumokkal, és akkor tényleg jó lesz." Nos, hogy a végeredmény mennyire lett "futurisztikus", azt nem tudom, mindenesetre szót fogadtam és a virágmotívumot becsempésztem a kép bal felső sarkához, valamint felülre is került egy vékonyka virágos bordűr. Ezúton is köszönöm neki a tippet! Ezután jött a kiegészítők pakolgatása, végül hogy azért a képen legyen a hangsúly, egy polaroid keret került a fotóra, amit 3D ragasztóval emeltem ki, és egy szépséges, rózsaszínre festett gyurma virággal díszítettem.















